Zrealizovali sme prvú súťaž medzi školami

6. októbra 2022 okresný riaditeľ OVB Mgr. Dávid Zalaba odštartoval so svojím tímom certifikovaných lektorov (Ing. Orsolya Juhászová, Mgr. Dávid Michač, Gabriel  Tanóczky) prvú oficiálnu  súťaž v hraní tejto hry na Slovensku.

Súťaž prebiehala 3 mesiace a zapojilo sa do nej 41 škôl z celého Slovenska a hru si zahralo 1167 študentov. Regionálne kolá prebiehali v Galante, Lučenci, v Komárne, v Šahách, Bratislave a v Košiciach. V školských kolách odohrali hru súťažiaci v dvojčlenných tímoch, zostavených v rámci svojej triedy. Najlepšie dvojice postúpili do regionálneho kola. Dve najlepšie hodnotené dvojice z každého regionálneho kola postúpili do finálového kola, ktoré sa uskutočnilo v meste Komárno. 3 najlepšie dvojice  (dvojice súťažiacich, ktorí nadobudli najvyššiu hodnotu majetku v hre), získali hodnotné výhry – tablety, vstupenky na gombasecký letný tábor a smarthodinky. Trieda víťaznej dvojice súťažiacich získala aj putovný pohár, ktorý prejde každý rok do triedy víťazov aktuálneho ročníka. Po ukončení finálového kola sa v Komárne uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie súťaže a odovzdanie výhier.

Máme veľkú radosť z úspechov študentov a gratulujeme tímu pána Zalabu, ktorí zrealizovali tento úspešný prvý beh výnimočnej súťaže. Tešíme sa na ďalšie ročníky hrania našej vzdelávacej hry Finančná sloboda.

Vzdelávanie hrou prinieslo OVB aj do Čadce

Úspešné hranie stolovej hry Finančná sloboda pod vedením certifikovaného lektora Martina Tomčalu.

Podujatie sa uskutočnilo dňa 26.1.2023 na Obchodnej akadémii Dušana Metoda Janotu v Čadci. Počas šiestich hodín študenti odohrali dva scenáre s rôznym stupňom náročnosti. O význame tohto spôsobu vzdelávania študentov vo finančnej gramotnosti hovoria aj slová jedného zo študentov: ,,Veľa som sa naučil aj keď som nevyhral. Bolo to zábavné a zároveň poučné. Prvý krát za 4 roky som sa dobre cítil v škole. Takto si predstavujem školstvo.” Radosť zo školy finančnej gramotnosti formou hry si na Obchodnej akadémii v Čadci vyskúšalo takmer 50 študentov.

Vo Finančnej slobode sa súťaží!

Okresný riaditeľ OVB Allfinanz Slovensko Dávid Zalaba dlhodobo úspešne zvyšuje finančnú gramotnosť študentov na školách a aktívne využíva hru Finančná sloboda aj pri svojom podnikaní.

Pod záštitou Akadémie vzdelania OVB, n.o. štartuje od 6. októbra 2022 so svojím tímom certifikovaných lektorov prvú oficiálnu súťaž v hraní Finančnej slobody. V školských, regionálnych, a vo finálovom kole sa jej zúčastnia stovky, ba tisíce maturantov maďarských škôl. Okrem užitočných skúseností a vedomostí do svojho finančného života môžu účastníci súťaže získať aj hodnotné ceny pre víťazov.

Tu nájdete štatút súťaže na stiahnutie (PDF, 270KB).

Itt megtalálod a verseny állapotát letöltésre (PDF, 270KB).

Všetkým účastníkom držíme palce a prajeme príjemné a užitočné zážitky!

Hra Finančná sloboda – excelentný nástroj na vzdelávanie detí i dospelých

»V živote je krásne to, že všetci ľudia majú na výber.« Aj týmto mottom sa v živote a v podnikaní riadi čerstvý okresný riaditeľ BD Dávid Zalaba.

Pán Zalaba, ste úspešný riaditeľ, kto alebo čo vás najviac posunulo v kariére?

Keď som prišiel do OVB, najväčšou motiváciou pre mňa bolo vidieť, že tu viem žiť život podľa mojich predstáv a byť oveľa úspešnejší, ako je bežný priemer na Slovensku. Najviac ma posunulo v kariére to, že som chcel dosiahnuť vyššie ciele, viac cestovať, mať peniaze, ale aj čas na rodinu, priateľov, a popritom mať pasívne príjmy.

Pokračovať v čítaní „Hra Finančná sloboda – excelentný nástroj na vzdelávanie detí i dospelých“

Podcast o Finančnej gramotnosti a CSR projekte OVB

Vypočujte si unikátny podcast o finančnej gramotnosti a našom CSR projekte, ktorý pre Vás nahovorili certifikovaní lektori spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Dňa 6.9.2021 sme v profesionálnom nahrávacom štúdiu blízko Zvolena s regionálnym riaditeľom OVB Ing. Júliusom Molnárom, obchodným vedúcim OVB Mgr. Martinom Malešom, a finančným expertom OVB Jurajom Masárom nahrávali podcast o finančnej gramotnosti a našom CSR projekte. Vypočujte si túto epizódu zadarmo hneď teraz.

Finančná sloboda s pedagógmi vo Svite

V stredu 22.9.2021 si zahrali pedagógovia zo Strednej odbornej školy polytechnickej Jána Antonína Baťu vo Svite hru Finančná sloboda.

Hru moderovala certifikovaná lektorka Finančnej slobody Zuzana Salanciová, ktorá im ukázala, že aj finančné vzdelávanie môže byť aktívne, zážitkové a zábavné. Hravou formou získali v priebehu 3 hodín 30 rokov finančných skúseností a prešli si cestu k svojej „finančnej nezávislosti“.

Pokračovať v čítaní „Finančná sloboda s pedagógmi vo Svite“

Hra Finančná sloboda – získanie spolupracovníkov aj klientov hravou formou

Prečítajte si rozhovor s regionálnym riaditeľom OVB Allfinanz Slovensko a.s. Milošom Kováčom o unikátnom nástroji na vzdelávanie a zvyšovanie finančnej gramotnosti.

Ste úspešný riaditeľ, aký je Váš recept na úspech?

Úspech je výborná vec, lebo sa z neho dá veľa naučiť. V našej oblasti je veľmi dôležité mať dlhodobé a aj veľké ciele. Uvedomil som si, že toto je podnikanie, kde môže uspieť každý bez rozdielu. Od začiatku som veril značke, ľuďom v OVB. Možno na rozdiel od mnohých som nepotreboval toľko dôkazov, že to funguje. Jediné limity si dávame len my sami. Všetci LD sú pre mňa dostatočným a nespochybniteľným dôkazom, že sa dá podnikať s úspechom.

Ako vnímate našu stolovú hru Finančná sloboda?

Finančná sloboda OVB je unikátny nástroj na vzdelávanie a zvyšovanie finančnej gramotnosti. Som veľmi rád, že naša spoločnosť podporuje aj takúto formu šírenia osvety, získavania klientov a tiež aj zapracovania spolupracovníkov.

Pokračovať v čítaní „Hra Finančná sloboda – získanie spolupracovníkov aj klientov hravou formou“

Ako naučiť deti hospodáriť s peniazmi

Finančný analytik radí, ako učiť deti hospodáriť s peniazmi

S financiami sa všetci stretávame každý deň a naše hospodárenie s nimi má významný vplyv na náš život. Práve preto je dôležité učiť sa im porozumieť v každom veku, ale mimoriadne dôležité je vštepiť správne finančné návyky deťom. Finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko Marián Búlik má sám doma dve dievčatká vo veku 10 a 6 rokov. V podcaste Osobné financie sa podelil o praktické rady, ako naučiť deti hospodáriť s peniazmi.

Vypočujte si celý podcast o finančnej gramotnosti s Mariánom Búlikom.

Pokračovať v čítaní „Ako naučiť deti hospodáriť s peniazmi“

7 rád, ako deti finančne vzdelávať doma

Deti sú prirodzene zvedavé tvory a „peniažky“ priťahujú ich pozornosť už od ranného veku. To sú ideálne podmienky, aby im rodičia už odmalička vštepovali tie správne finančné návyky.

„Vytvorenie správnych finančných návykov zvyčajne trvá zopár rokov a je ľahšie ich nadobudnúť v mladom veku. Je preto dobré učiť deti finančnej gramotnosti už v detstve,“ radí Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko. Začať s finančným vzdelávaním až pri tínedžeroch alebo dokonca v dospelosti sa totiž ukazuje ako jednoznačne príliš neskoro.

Pokračovať v čítaní „7 rád, ako deti finančne vzdelávať doma“

Skúsenosti s OVB: Správne poistenie Martinovi zachránilo príjem po úraze

Martinovi Masárovi sa stal úraz, pre ktorý niekoľko mesiacov nebol schopný pracovať. Z finančného hľadiska však našťastie neprišiel o nič. Vďačí za to správne nastavenému poisteniu a finančnému sprostredkovateľovi, svojmu bratovi Jurajovi Masárovi.

Martin by svojím príbehom chcel poučiť ľudí, ktorí o význame poistenia pochybujú a majú pocit, že tým len „sponzorujú“ poisťovňu. Sám ostal na PN niekoľko mesiacov, pričom potreboval zabezpečiť domácnosť a svoje dve deti, ktoré práve začali chodiť na strednú školu.

Pokračovať v čítaní „Skúsenosti s OVB: Správne poistenie Martinovi zachránilo príjem po úraze“